Adriena Pecinová

Vyrůstala jsem u koní a naučila se pracovat, jezdit a padat. Pár let jsem byla malou tenistkou, poté fotbalistkou, jezdila bicross, hrála florbal a zhruba ve 12 letech jsem objevila lední hokej, který byl celým mým světem přes 5 let.

Již druhým rokem jsem studentkou oboru fyzioterapie na ZČU v Plzni. Svůj čas trávím rozvojem pohybu, těla a mysli, studiem nebo jako lektorka osobních lekcí.

Hrála jsem za chlapecké mužstvo a současně hostovala za ženské týmy (K. Vary, Plzeň, HC Slavia Praha). Zahrála jsem si v reprezentaci (U-15, U-18, A-team), na mistrovství republiky i světa, získala pár medailí a podívala se po cizích zemích. Hokej mi dal mnoho. Tato etapa pro mne však skončila vyhořením. Nebyla jsem schopná se postavit na led a ztratila jsem radost a chuť hrát. Vše souviselo s mým tehdejším experimentováním se stravou, které mne dovedlo k poruše příjmu potravy.

Byla jsem opět na začátku. Zkusila jsem parkour, street-workout, kick box, ale nebylo to ono. Chtěla jsem se toho tolik naučit, ale nechtěla jsem se zaškatulkovat do další disciplíny, už ne. Kolem roku 2013 jsem na internetu narazila na video Ida Portala a našla to, co jsem hledala. Fascinovala mě ta svoboda a úhel pohledu, který tento člověk prezentoval. Začala jsem pátrat – vyluxovala jsme články, Idův starý blog a poslechla si všechna dostupná interview. Začalo okopávání stěny prvními pokusy o stojku, éra dřepění a gymnastických kruhů.

Takto jsem se také dozvěděla o Petrovi a jeho práci. Začala jsem louskat články z blogu a oslovila ho, jakožto jediného, kdo měl v Čechách osobní zkušenosti s Idem a jeho učením. Koncem roku 2014 jsem vyrazila na Movement-X do Bratislavy. Vrátila jsme se ještě zmatenější a po návratu navštívila Petrův seminář.

Během následujících 2 let jsem měla možnost zúčastnit se seminářů Toma Wekslera, Yuriho Marmersteina a Yuvala Ayalona. Před necelým rokem jsme společně s přítelem Standou na 3 měsíce vstoupili do Ido Portal online-coachingu a o letošních prázdninách jsme vyrazili na EMM do Dánska, kde věci nabyly zase o něco hlubšího významu.

Ido se pro mě stal vzorem, inspirací a učitelem. Ukázal mi jiný způsob pohledu na svět, na to, co dělám a jak to dělám. Strávila jsem téměř celý život soutěžením a porovnáváním se s ostatními, ovšem to, co učí Ido a u nás Petr, je jiné, mnohými zatím nepochopené.

Díky pohybové kultuře, která se stále rozrůstá, jsem poznala mnoho jedinečných lidí z různých koutů světa, kteří sdílí stejnou vášeň pro pohyb. Mým snem je sdílet toto učení, které mi změnilo a stále mění život k lepšímu. Mění mne jak uvnitř, tak vně a otevírá možnosti, o nichž jsem neměla ani zdání.

2022 © Pohyb je život