Kryštof Balaš

Jmenuji se Kryštof Balaš, pocházím z divadelní rodiny a celý život mě fascinuje lidské tělo, duše a spiritualita. Maminka studovala JAMU a dnes učí desítky let na KJJ muzikál a jazzový tanec.

Já začínal jako malý na hřišti a pak mě uhranul míč a pustil jsem se do fotbalu, který jsem nakonec hrál 11 let, než jsem se dostal do fáze, že mě soutěživost nebaví a hledal jsem něco více pohybově obsáhlejšího.

Po pár letech hledáni jsem se dostal ke kung-fu Hung Kyun a kettlebels. Obojí jsem praktikoval zhruba přes rok a pak jsem spatřil video od Ida na internetu a hned ve mně poskočilo, že to je TO ONO, co hledám.

Vyhledal jsem Petra, a brzy poté jsme spolu provedli první soukromou hodinu a od té doby to jelo. Postupem času jsem odjel studovat do Dánska, kde jsem se zúčastnil EMM s Idem a pak navštívil několikrát semináře se Shai Faran a také s ní započal online výuku.

Postupně to budou tři roky práce, která mě prozatím naplňuje jako nic předtím,tady a teď. Sám pohyb vnímám jako holistickou věc, kdy tělo, mentální aspekty a duch jsou jedno a je důležité se všemi oblastmi pracovat a rozvíjet.

A proto je mi ctí učit se od těch nejlepších (maminka, rodina, Petr, Ido, Shai a další…) a předávat dál, co jsem se naučil, učím a hlavně byt studentem se začátečnickou myslí (Shoshin) po zbytek svého lidského života.