Stanislav Ranš

Jmenuji se Stanislav Ranš a jsem úplně normální člověk. Člověk z masa a kostí milující svou polovičku, pohyb a hořkou čokoládu. Jsem studentem Fyzioterapie na Fakultě zdravotnických studií v Plzni.

Jako malý kluk jsem vystřídal spoustu sportů a vždy jsem byl otevřený novým věcem. Od fotbalu, přes kolečkové brusle, bojové sporty (kick box, BJJ) až po zvedání železa a touhy stát se velkým silným klukem. Ale i z toho po určité době sešlo a pochopil jsem, že síla není všechno, zdaleka ne. Začal jsem se zajímat o to, čeho všeho je mé tělo schopné a v čem mne naopak limituje. V roce 2012 jsem zanechal železa, objevil kalistheniku, poprvé začal experimentovat na kruzích a stavět se na vlastní ruce. Vznikly nové možnosti tréninku, začal jsem používat své tělo jako nástroj pro tvorbu sebe sama.

Dalším (současným) krokem mé evoluce byl Ido Portal, o kterém jsem se dozvěděl od Adri. Bylo to jedno z našich společných témat při prvním setkání a snahách o navázání konverzace… Není totiž mnoho jedinců, kteří se po fitku mezi stroji prochází v mostu a vykopávají do stojky. Začali jsme dojíždět k Petrovi Růžičkovi na semináře a vše postupně do sebe začalo zapadat a dávat smysl. Poté přišel online coaching a s Idem osobně jsem se poprvé setkal letos na EMM v Kodaňi, což byl nepopsatelný zážitek. Otevřel se mi úplně nový svět, nový obzor, nové možnosti a touha šířit ten virus dál mezi ostatní. Každý den děkuji za to, co neumím a čemu jsem se ještě nenaučil. Je to proces, který je potřeba se naučit, přijmout a milovat…