Michal Štefek

Mé jméno je Michal Štefek a už od mládí se zaobírám pohybem, možnostmi lidského těla, mysli, ducha. Do svých 15-ti let jsem aktivně hrál volejbal, pak chvíli zkoušel capoieru a nakonec plynule přešel na b-boying (breakdance), kterému se více či méně věnuji dodnes ve skupině Wegets.

V poslední době tříbím své silové a žonglovací dovednosti v domácí tělocvičně skvělého žongléra Pavla Stuchlíka a parkour v místním klubu Freerun Prajzská. Několik let na sobě celoročně testuji chůzi bez bot a otužování. Ve volných chvílích trénuji chůzi po laně, s přítelkyní acroyogu a párovou akrobacii. Také vedu kroužek pro děti, kde se věnujeme pohybové průpravě. Vždy mě spíš zajímala podstata věci a výzkum dané oblasti, než soutěže. Svět, do kterého mě uvedl Petr na svých seminářích, mě den za dnem utvrzuje v tom, že to je cesta, po které chci jít a ukazovat ostatním.

Mimo pohybovou scénu se aktivně věnuji také hudbě. Začínal jsem hrou na tubu, pak jsem přidal baskytaru a později i kontrabas, didgeridoo, zpěv a beatbox (kytara a klavír, jen tak na doma J). Momentálně mě zajímá, jak propojit pohybovou stránku věci s rytmem, konkrétně body percussion, do něhož mě zasvětil Jiří Bouda, a používání hlasu tak, jak o něm strhujícím způsobem mluví Ivana Vostárková.