Petr Růžička

Jsem fyzicky aktivní celý svůj život, začal jsem se pohybovat před 48 lety a zatím se nezastavil. Nicméně prvních 40 let jsem pracoval v korporátním světě, takže jsem hodně seděl, pak trochu stál a pak zase hodně seděl. V 6 letech jsem objevil cvičit judo, následně se věnoval karate. Ve 14 letech jsem začal cvičit jogu, 17 let strávil studiem bojových umění, hlavně Wing Chun Kung Fu u SiFu Ivana Rzounka. Následně jsem po zranění páteře v roce 2004 začal zkoumat lidské tělo a abych si opravil bolavá záda. Naučil jsem se mávat s těžkou železnou koulí zvanou kettlebell. Intenzivně jsem studoval metody Pavla Tsatsoulina. Od roku 2005 jsem začal v České republice cvičit (a později i vyučovat) CrossFit, kterému jsem dal 6 let života. S kettlebelly i CrossFitem jsem skončil dřív, než obojí začalo být populární (a mělo to svůj důvod).

Od roku 2012 jsem žákem izraelského učitele jménem Ido Portal a snažím se od něj, po malých či velkých doušcích vstřebávat znalost jeho učení. Absolvoval jsem „The Movement Camp“ v roce 2013 v Singapuru, 2015 a 2016 v Thajsku. Plus celou řadu seminářů a setkání v rámci Ido Portal Mentorship programu. Vlastně jsem to už skoro přestal počítat.

Jako jeden z mála na světě jsem dnes součástí Ido Portal Mentorship programu, jehož výsledkem budou noví učitelé Ido Portal Method.

Svoje žáky učím, jak se lépe hýbat.

Moje osobní stránky, spoustu článků, úvah, postřehů a někdy i návodů najdete na www.petrruzicka.com.