Petr Růžička

Jsem fyzicky aktivní celý svůj život, začal jsem se pohybovat před 50 lety a zatím se nezastavil. Nicméně prvních 40 let jsem pracoval v korporátním světě, takže jsem hodně seděl, pak trochu stál a pak zase hodně seděl. V 6 letech jsem objevil cvičit judo, následně se věnoval karate. Ve 14 letech jsem začal cvičit jogu, 17 let strávil studiem bojových umění, hlavně Wing Chun Kung Fu u SiFu Ivana Rzounka. Následně jsem po zranění páteře v roce 2004 začal zkoumat lidské tělo a abych si opravil bolavá záda. Naučil jsem se mávat s těžkou železnou koulí zvanou kettlebell. Intenzivně jsem studoval metody Pavla Tsatsoulina. Od roku 2005 jsem začal v České republice cvičit (a později i vyučovat) CrossFit, kterému jsem dal 6 let života. S kettlebelly i CrossFitem jsem skončil dřív, než obojí začalo být populární (a mělo to svůj důvod).

Od roku 2012 do 2020 jsem studoval u izraelského učitele jménem Ido Portal a snažil jsem se pochopit jeho pohled na svět pohybu. Absolvoval jsem „The Movement Camp“ v roce 2013 v Singapuru, 2015, 2016, 2018 a 2019 v Thajsku. Plus celou řadu seminářů a setkání v rámci Ido Portal Mentorship programu. Vlastně jsem to už skoro přestal počítat, stejně to už to vlastně o ničem nevypovídá. Byl jsem 6 let součástí Ido Portal Mentorship programu, což byla hodně náročná a důkladná výuka - jak, co, kdy a proč vlastně učit. A co a proč vynechat.

Pak jsem začal mít pocit, že to, co umím se musí dozvědět mnohem víc lidí, protože je to výborné, důležité a nikdo to neví. V roce 2014 jsem pak založil školu pohybu "Pohyb je život" s cílem šířit to, co jsem se naučil. Moje studium nekončí, jak tomu tak bývá, čím víc toho vím, tím víc mám pocit, že nic nevím.

Od roku 2021 se starám o silovou a pohybovou přípravu extraligového volejbalového týmu Lvi Praha.

Svoje žáky učím, jak se lépe hýbat.

Moje osobní stránky, spoustu článků, úvah, postřehů a někdy i návodů najdete na www.petrruzicka.com.